با همت مركز جهاد كشاورزي زارچ  و به منظور ارتقاء علمی وعملی بهره برداران درپهنه شاهدیه وشحنه، کارگاه آموزشی فرآوری گیاهان دارویی جهت زنان تسهیلگر روستایی  در روستای شحنه برگزار گرديد.

نمایشگاه محصولات و صنایع دستی زنان روستایی و جشنواره غذای سالم در روستای علی آباد شهرستان تفت به مناسبت روز ملی روستا و عشایر با حضور امام جمعه علی آباد،مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری،معاون فرمانداری تفت،بخشدار مرکزی تفت،جمعی از مسولین ادارات دهستان و شهرستانی و .....با همت جهاد کشاورزی؛اعضاء شورای اسلامی، دهیاری و اعضاء صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی دهستان علی آباد افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: کشت گیاهان دارویی در این شهرستان که اقلیم گرم و بیابانی دارد، رو به گسترش است و با توجه به آثار زبان بار پدیده خشکسالی در راستای توسعه کشت محصول کم آبخواه هم‌اکنون در 120 هکتار زمین‌های این منطقه گیاهان دارویی کشت‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بافق گفت: امسال افزون بر هفت هزار و ۵۰۰ تن خرما از نخلستان های شهرستان برداشت شد که در مقایسه با سال گذشته ۴۰ درصد افزایش دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم از کاشت گیاه پاپایا برای اولین بار در استان یزد در گلخانه های شهرستان خاتم خبر داد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان اشکذر گفت: به منظور تأمین امنیت غذایی مردم و جلوگیری از توزیع سموم قاچاق و تقلبی، با فروشندگان غیرمجاز آفت کش های نباتی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

روز جهانی تخم‌مرغ به منظور ترویج تخم‌مرغ سالم بهداشتی در کشور با همکاری وزارتخانه های بهداشت، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و سازمان دامپزشکی 17 مهرماه برگزار می گردد.

برگزاری دوره آموزشی کاشت، داشت و برداشت زعفران در روستای خویدک بخش مرکزی شهرستان یزد

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد