مجمع شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان یزد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با حضور اعضای شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور و هیئت مدیره این صندوق در استان یزد مجمع این شرکت برگزار گردید .

بنابراین گزارش در این جلسه مهندس سجادی پور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ضمن اشاره به اینکه کشاورزی در یزد مصداق بارز اقتصاد مقاومتی محسوب می شود توانمندیها و افتخارات بخش کشاورزی استان در کشور را نشانه روحیه قناعت و سختکوشی مردم این خطه دانست.

وی برنامه های اولویت دار سازمان و مجموعه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان را توجه به چرخه تولید – حمایت از تولیدات صادرات محور و دانش بنیان، توسعه کارآفرینی، کاهش مخاطرات سرمایه گذاری، اصلاح شیوه های پرورشی و اصلاح نژادی- اصلاح الگوی کشت، افزایش کارایی مصرف آب، توسعه تشکلها و غیره برشمرد و از مسئولین و متولیان کشوری صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی خواست تا نسبت به اختصاص اعتبارات و تسهیلات کمک رسان به این بخش توجه مضاعفی را داشته باشند.

در این جلسه همچنین دکتر نصیری زاده ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، ضمن بیان ضرورت توجه بیش از پیش به بخش حیاتی کشاورزی به اهمیت وجودی تشکلها و صندوق های حمایتی این بخش جهت تسهیل در خدمات رسانی به کشاورزان تاکیید نمود.

در ادامه این جلسه مهندس حسینی نسب مدیر عامل صندوق حمایتی بخش کشاورزی استان گزارشی را از دستاوردها و فعالیتهای صندوق بیان نمود و سپس مهندس رضوی ریاست شرکت مادر تخصصی صندوق تهران ضمن بیان توان بالایی بهره برداران و کارشناسان کشاورزی این منطقه، استان یزد را الگو و نمونه بارز بهره وری بالا در بخش مهم و اساسی کشاورزی کشور دانست.

بر پایه این گزارش شرکت کنندگان در این مجمع با بازدید از توانمندیها و فعالیت های بخش کشاورزی استان یزد در جریان پیشرفت و توسعه این بخش قرار گرفتند.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد