صنعت سنتی و بومی تولید محصولات کنجدی در شهرستان اردکان، استان يزد را به بزرگ‌ترین مجتمع کارگاهی محصولات کنجدی تبديل كرده است تا نشان دهد صنایع بومی فرصت مناسبی را برای توليد و اشتغال پايدار فراهم ساخته است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، مدیر صنایع تبديلي و غذايي این سازمان با اعلام این خبر افزود : در حال حاضر بيش از 200 واحد تولیدی سنتی و صنعتی در زمینه تولید فرآوردهاي كنجدي فعال هستند که از این تعداد 34 واحد صنعتی و مابقی به صورت صنفی ، سنتی و يا در قالب مشاغل خانگي در حال فعاليت مي باشند . شايان ذكر است از سال 1394تا كنون 26 واحد صنعتي توليد  فرآورده هاي كنجدي در استان به بهره برداري رسيده كه شرايط اشتغال بيش از  300 نفر را فراهم نموده است. همچنين بيش از 86 فقره جواز تاسيس براي توليد ارده،حلواارده،روغن كنجد،روغن ارده و ديگر مشتقات كنجدي توسط مديريت صنايع تبديلي و غذايي استان صادر گرديده است.

 "علیرضا طاقه باف" ادامه داد : از این تعداد واحد بیش از 85درصد در شهرستان اردکان متمرکز هستند و عمده محصولات تولیدی در این مجموعه ها شامل حلوا ارده بيش از 50 درصد ، روغن ارده و روغن کنجد حدود 30 درصد، ارده، کرم ارده، ارده شکلاتی و شیرینی های کنجدی و سایر مشتقات کنجد حدود 20 درصد است. میزان تولید ارده و حلوا ارده در شهرستان اردکان روزانه در مجموع بالغ بر 160 تن است که 90تن از این میزان حلوا ارده و 70تن دیگر ارده و ساير مشتقات كنجدي مي باشد.

 "طاقه باف" ضمن اشاره به این نکته که در حال حاضر بیش از 1100 نفر به طور مستقیم در این حوزه مشغول به فعالیت می باشند گفت: در شش ماهه دوم سال با توجه به اینکه این محصول به صورت فصلی تولید می شود این تعداد تا 2600 نفر نیز افزایش می یابد واین در حالی است که بیش از 3500 نفر هم به صورت غیر مستقیم در این حرفه مشغول به فعالیت هستند.

 "علیرضا طاقه با ف" در ادامه گفت: ماده اولیه این کارگاه ها کنجد است که علاوه بر ارده و حلوا ارده، روغن نیز از آن استخراج می شود که بسیار مفید و مغذی است.

 وی گفت : بنا به آمارهای موجود، خرید کنجد توسط کارخانجات استان یزد چیزی حدود 48000 تن در سال می باشد که تولید 65000 تن فراورده های کنجدی و 4000 تن روغن کنجد را به همراه دارد که تنوع محصولات ، بهبود کیفیت و تنوع در انواع بسته بندی محصولات کنجدی از سیاست های عمده این مدیریت در این صنعت میباشد.

 مدیر صنایع تبدیلی و غذايي سازمان جهادکشاورزی استان یزد ضمن اشاره به اهمیت وجایگاه صنایع بومی در کشور(صنعت سنتی و بومی تولید محصولات کنجدی در شهرستان اردکان، استان يزد را به بزرگ‌ترین مجتمع کارگاهی محصولات کنجدی تبديل كرده است تا نشان دهد صنایع بومی فرصت مناسبی را برای توليد و اشتغال پايدار فراهم ساخته است) گفت : این صنایع به دلایل زیادی مورد توجه مسئولان قرار می‌گیرند چرا که دارای مزایایی از جمله: اشتغال پايدار، کمک به اقتصاد محلی و منطقه‌ای، بومی‌شدن صنایع پایین دست و بالادست و وجود بازارهای مطمئن به دلیل ریشه‌دار بودن این محصولات مي باشد. اما این تولیدات با مخاطراتی نیز مواجه هستند که این مدیریت با در اولویت قراردادن موضوع " توليد و بسته بندي روغن كنجد، ارده و حلوا ارده و انواع فرآورده هاي غذايي برپايه كنجد و ارده " در برنامه اولویت های سرمایه گذاری صنایع تبدیلی و تکمیلی استان  در راستای کمک به این صنعت تلاش می کند.
"طاقه باف" افزود: با توجه به سياست وزارت جهادكشاورزي در خصوص سهولت در امر صادرات محصولات كشاورزي لازم است كليه واحدهاي توليدي در امر برندسازي و استاندارد سازي محصولات خود طبق استانداردهاي بين المللي اقدامات لازم را انجام نمايند.

 مديرصنايع تبدلي و غذايي استان در پايان از صادرات محصولات كنجدي به كشورهاي روسيه،عراق، كشورهاي آسياي ميانه و حتي اروپا خبر داد.

 

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد