فرماندار خاتم با اشاره به اینکه اجرا نشدن قانون امهال وام های بخش کشاورزی موجب نگرانی کشاورزان شده گفت: با پیگیری فرمانداری و مدیریت بحران استانداری یزد، مکاتبات متعددی با سازمان مدیریت بحران کشور در این زمینه انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، فرجام فاضلی در گفتگو با ایرنا درباره آخرین وضعیت امهال (مهلت بازپرداخت) وام های بخش کشاورزی اظهار داشت: در سفری که اوایل سال جاری، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به این شهرستان داشت بیان کرد که مجلس تصویب کرده سود و دیر کرد وام های کشاورزان خسارت دیده دربخش کشاورزی بخشیده و برای بازپرداخت اصل وام نیز سه سال مهلت داده شود.
وی خاطرنشان کرد: این طرح در حالی به تصویب مجلس رسیده که هنوز از سوی بانک مرکزی به بانک های عامل جهت اجرا ابلاغ نشده و کشاورزان نیز همچنان منتظر هستند.
وی افزود: پیگیریهای زیادی از سوی استانداری، فرمانداری شهرستان، نماینده مجلس و مسئولین جهاد کشاورزی صورت گرفته است و در این زمینه نیز جلساتی با روسای شعب بانک های کشاورزی و نمایندگان کشاورزان برگزار شده و تمامی مسائل و مشکلات نیز مطرح گردیده است.
فرماندار خاتم گفت: در حال حاضر منتظر پاسخ هستیم و به محض ورود خاتم به لیست شهرستان هایی که دچار خشکسالی هستند کارگروه مربوطه تشکیل و اقدام لازم صورت خواهد گرفت.
فاضلی در پایان از کشاورزان خواست سعه صدر داشته باشند و کار را به مسئولان بسپارند تا پیگیر مطالبات آنان باشند.
خاتم در بخش محصول باغبانی با 16 هزار و 700 هکتار سطح زیر کشت و 50 هزار تن محصول و 21 درصد تولید، جایگاه نخست این استان را داراست و در محصول گلخانه ای با سطح زیر کشت 32 هکتار جایگاه پنجم را در اختیار دارد.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد