گلخانه ها ،  راهبرد استفاده بهینه از آب می باشند و در مقایسه با تولید محصولات کشاورزی در فضای باز نزدیک به 10 برابر صرفه جویی در مصرف  آب دارند .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، مدیر باغبانی این سازمان با بیان این مطلب گفت :در سال جاری نزدیک به 450هزار تن محصولات سبزی وصیفی از قبیل خیار سبز ،گوجه فرنگی ،فلفل دلمه ،بادمجان ،توت فرنگی و، شانزده میلیون از انواع گل های زینتی شاخه بریده  و 1700تن قارچ در گلخانه های استان تولید وبه بازار مصرف عرضه شده است.

 یدالله جوادپور  با اشاره به  اینکه حدود 20هزار نفر اشتغالزایی مستقیم در گلخانه های استان ایجاد شده است افزود:پرداخت تسهیلات احداث گلخانه ، تسهیلات سرمایه در گردش ، آموزش گلخانه داران، صدور پروانه تاسیس وبهره برداری گلخانه از اهم حمایت های سازمان جهاد کشاورزی از گلخانه داران می باشد.

  مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اظهار داشت انواع روش های کاشت در  خاک، کاشت در گلدان و بسته ها با حجم مشخص، هیدرویونیک و آکواریونیک در گلخانه های استان اجرا می شود.

 وی با اشاره به اینکه کلیه ی روش های آبیاری در گلخانه های استان، نوین و از نوع آبیاری تحت فشار می باشد.اضافه کرد گلخانه ها یکی از راهبردهای  استفاده بهینه ازآب می باشند و در تولید محصولات کشاورزی در مقایسه با فضای باز نزدیک به 10 برابر صرفه جویی در مصرف آب دارند.

 استان یزد با دارا بودن 1550 هکتار گلخانه،  در رتبه دوم کشوری به لحاظ تولید محصولات کشاورزی در فضای کنترل شده  و مرتبه سوم در زمینه سطح زیرکشت  گلخانه ای قرار دارد.

 

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد