مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: 200 میلیارد ریال وام اشتغال به بخش صنایع تبدیلی استان اختصاص یافت که نیمی از آن تاکنون جذب شده است .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به نقل از ایرنا، علیرضا طاقه باف در حاشیه بازدید از چند واحد صنایع تبدیلی ابرکوه به خبرنگار ایرنا افزود: در صورت جذب تمام بودجه زمینه اشتغال حدود 200 نفر در روستاهای استان فراهم خواهد شد.
وی با بیان اینکه توسعه پایانه ضبط پسته در استان با هدف ارتقا آن از فصلی به تمام فصول سال در دست انجام است، اظهار کرد: هم اکنون 112این پایانه با ظرفیت 90 هزار تن تولید فعال است.
طاقه باف در بازدید از روند اجرای یک طرح واحد فراروی مواد لبنی در شهرستان ابرکوه تاکید کرد: این واحد تولیدی بزرگترین واحد فراوری استان یزد است که با 45 درصد پیشرفت کار و با 180میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در دست ساخت است .
این مسئول ادامه داد: این واحد تولیدی در موقع بهره برداری روزانه 200 تن شیر را به انواع مواد لبنی بویژه تولید شیر خشک ، پودر آب پنیر ، پنیر یو اف فراروری تبدیل خواهد کرد و زمینه اشتغال 200 نفر فراهم می شود.
طاقه باف در ادامه با بیان اینکه سیاست جهاد کشاورزی استان جلوگیری از خروج شیر خام از استان در گلوگاه یزد- فارس است یادآور شد : هم اکنون 28 واحد تولید انواع محصول و مشتقات لبنی با ظرفیت 212هزار و 658 تن در استان فعال است و زمینه اشتغال حدود هزار نفر را بطور مستقیم فراهم کرده است.
این مسئول اضافه کرد: هم اکنون ظرفیت واحدهای صنایع کشاورزی استان با تلاش متولیان امر و مشارکت سرمایه گذاران 940 هزار تن است که چهار هزار و500 نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استان تاکید کرد: سال گذشته 47 پروانه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی با ظرفیت 210 هزار تن صادر شده است.
وی یادآور شد: صنایع تبدیلی و تکمیلی، نقش موثری در اقتصاد کشاورزی دارد و می‌تواند تأثیر قابل ملاحظه‌ای در کمک به توسعه پایدار این بخش و امنیت غذایی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار در مناطق روستایی استان داشته باشد.
به تازگی سازمان جهاد کشاورزی یزد اراضی قابل کشت و زرع استان را 170هزار هکتار اعلام کرد که به علت کمبود آب و ادامه پدیده خشکسالی به مدت 2دهه هم اکنون، 116هزار هکتار آن به کشت انواع محصولات زراعی و باغی اختصاص دارد.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد