مدیرجهاد کشاورزی ابرکوه گفت: به دلیل کاهش بارندگی ، افت سطح آب های زیرزمینی و تداوم 2دهه پدیده خشکسالی، 12هزار تن گندم در این شهرستان تولید شد که این عدد نسبت به سال زراعی 96- 95، 10درصد کاهش دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به نقل از  پایگاه خبری ۱۵ دی ابرکوه ” مهدی غیب الهی روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ۱۵ دی متوسط تولید محصول گندم در واحد سطح را چهار تن ذکر کرد.
وی اظهار کرد: با توجه به تلاش کشاورزان و شرایط آب و هوایی ، تغذیه مناسب و اجرای آبیاری تیپ در بعضی مزارع این رقم به ۲ برابر رقم یادشده نیز رسیده است.
مدیرجهاد کشاورزی ابرکوه با بیان اینکه امسال همانند سال قبل هر کیلوگرم گندم ۱۳هزار ریال خریداری می شود اضافه کرد: چهار مرکز خرید شرکت های تعاونی روستایی به صورت تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را خریداری می کنند.
وی با اشاره به خشکسالی و افت سطح آبهای زیرزمینی تاکید کرد: آبدهی ۶۴۸حلقه چاه کشاورزی و ۱۳ رشته قنات از ۱۴۰میلیون متر مکعب سالانه هم اکنون به ۱۲۰میلیون متر مکعب کاهش یافته است .
۳۵ درصد اشتغال شهرستان به کشت ۱۵هزار هکتار اراضی باغی و زراعی و نیز فعالیت های دامداری و دامپروری وابسته است.
سالانه ۱۹۰هزار تن انواع محصول کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید می شود و هفت هزار و ۵۰۰ خانوار از این طریق امرار معاش می کنند.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد